شرکت سپنج با درک اهمیت و جایگاه ویژه فضای مجازی، فعالیت های حرفه ای و گسترده ای را برای خود و زیرمجموعه هایش و همچنین مشتریان سپنج در عرصه فضای مجازی دنبال می کند.

در واقع حضور و فعالیت در فضای مجازی جزء جداناپذیر اقدامات و فعالیت های سپنج در هر عرصه ای است از این رو با گردآوری و تربیت نیروهای متخصص و متعهد و درهم آمیختن مهارت، خلاقیت و انرژی جوانی آن ها با تجربه چندین ساله سپنج در عرصه فضای مجازی، تیمی قدرتمند و حرفه ای را تشکیل داده است که می تواند هرگونه نیاز شما در این عرصه را به نحو احسن و طبق اصول و قواعد حرفه ای اش تأمین کند.

عمده خدمات وب و فضای مجازی سپنج را می توان به بخش های «مشاوره کسب و کار اینترنتی»، «طراحی سایت»، «تولید محتوا» و «خدمات سئو» تقسیم کرد. کما اینکه در عرصه های مشابه دیگری چون برندسازی در فضای مجازی، ایجاد و راه اندازی شبکه های اجتماعی و مدیریت آن ها نیز فعالیت دارد.

- مشاوره کسب و کار اینترنتی

قبل از ورود به فضای مجازی و راه اندازی کسب و کار اینترنتی، باید با فضای حاکم بر این عرصه و تفاوت هایش با دنیای حقیقی آشنا شوید.

شاید بارها از این دست سخنان که کسب و کارهای اینترنتی با هزینه ای اندک شما را به درآمد فراوانی می رسانند را  شنیده باشید؛ این سخنان نادرست نیستند اما حقیقت این است که شما باید اصول کسب و کار اینترنتی را فرا گرفته باشید در غیر اینصورت اولین ضرری که متحمل می شوید، صرف زمان بسیار بدون حصول نتیجه است؛ زمانی که خود بالاترین دارایی بشر است.

کسب و کارهای اینترنتی در نگاه اول به دو دسته تقسیم می شوند؛ گروه اول بدون هیچ گونه پشتوانه ای در فضای حقیقی قصد دارند کسب و کار پر درآمدی را در عرصه مجازی ایجاد کنند. گروه دوم نیز قصد دارند دامنه کسب و کارشان در فضای حقیقی را به دنیای مجازی بکشانند. این حضور به خصوص برای گروه دوم همچون شمشیری دولبه است که اگر به صورت تخصصی انجام نگیرد، قطعاً صدمات جبران ناپذیری به کسب و کار دنیای واقعی آن ها نیز وارد خواهد کرد.

از این رو شرکت سپنج بسته به نوع و خواسته فعالیت شما در فضای مجازی، تجارب و راهنمایی های خویش را در اختیار شما قرار می دهد تا زحمات و تلاش های شما در فضای مجازی به دستاوردی پر سود تبدیل شود.

- طراحی سایت

 طراحی سایت از آن دست فعالیت های تخصصی است که بر خلاف تصور و ادعای برخی از شرکت ها، نیاز به طی کردن مراحل تخصصی و حرفه ای فراوانی دارد.

بهتر است ابتدا در اهمیت و ضرورت استفاده از وبسایت این نکته را عنوان کنیم که یک وبسایت برخلاف شبکه های اجتماعی چون اینستاگرام، یک مرجع و پایگاه قدرتمند در فضای مجازی است که پرستیژ شما را به شدت افزایش می دهد.

وبسایت در هر ساعت و هر مکانی در دسترس مخاطبان شما قرار دارد و می تواند نقش یک منشی حرفه ای همیشه فعال و یا بازاریاب همواره در حال بازاریابی را برای شما ایفا کند. (جهت پی بردن به اهمیت و چرایی داشتن یک وبسایت به این لینک مراجعه و مقالات مرتبط را مطالعه فرمایید)

با این وجود همانطور که در بالا ذکر شد، وبسایت نیز شمشیری دولبه است که باید برای طراحی کردن آن مراحل تخصصی را پشت سر گذاشت تا خروجی آن چه در ظاهر و چه در محتوا تأمین کننده نیاز مخاطب و کاتالیزوری جهت نیل به موفقیت باشد. در غیر اینصورت وبسایت همانطور که می تواند وجهه شما را بالا ببرد، این توانایی را دارد تا از جایگاه و شأن اجتماعی و شغلی شما نیز بکاهد و آن زمانی است که وبسایت شما اصولی، کاربر پسند و زیبا طراحی نشده باشد.

نیازی نیست نگران باشید، این مراحل بنا نیست توسط شما طی شوند بلکه شما کافیست تا کار را به یک تیم حرفه ای طراحی سایت مانند شرکت طراحی سایت سپنج بسپارید.

جهت مشاهده نمونه سایت های طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت سپنج به این لینک مراجعه فرمایید.

- تولید محتوا

شاید بارها و بارها این را شنیده باشید که «محتوا، پادشاه است». بله محتوا همه چیز است؛ همانی که به واسطه جذابیت و زیبایی اش (در تصویر و فیلم) چشمان مخاطب را جذب خویش می کند و با رقص و طنازی حروف و اعدادش در دل مخاطب می نشیند. چه در وبسایت باشد یا شبکه های اجتماعی و چه در پوستر ها و کاتالوگ ها.

وبسایت ها هرچقدر هم زیبا باشد (که باید باشد) و پوسترها و کتابچه ها و کلیپ ها هرچقدر برایشان هزینه شده باشد، اگر محتوایی کارشناسی شده نداشته باشند، در انتقال پیام به مخاطب با شکست مواجه خواهند شد.

یکی از خدمات حرفه ای تیم سپنج، ارائه تولید محتوا و مدیریت وبسایت ها و شبکه های اجتماعی است. برای آشنایی بیشتر با خدمات و نمونه کارهای تولید محتوا به این لینک مراجعه فرمایید.

- خدمات سئو

سئو و بهبود جایگاه سایت شما در گوگل ارتباط مستقیمی با تولید محتوا و همچنین طراحی اولیه سایت دارد. 

بهتر است ارتقای سئوی سایت را از همان ابتدای طراحی سایت مورد توجه قرار دهید آن هم با رعایت نکات فنی و زیرساخت های اولیه سئو در طراحی سایت، عنوان و توضیحات سایت، نقشه سایت و لینک های متناسب با کلمات کلیدی و در ادامه استمرار در تولید محتوای ناب و حرفه ای، همان چیزی که موجب افزایش رتبه سایت شما در گوگل می شود.

این موارد یعنی رعایت نکات فنی سئو و محتوای سئو شده اصولی است که سپنج همواره آن را در طراحی سایت، تولید محتوا و مدیریت سایت های مشتریان به شدت بر آن پایبند است.

- مدیریت سایت و شبکه های اجتماعی

قطعاً تا اینجا از اهمیت و حساسیت داشتن یک وبسایت و مدیریت آن مطلع شده اید. اگر سپنج، طراحی سایتتان را به عهده داشته، پس خشت اول را محکم و طبق اصول قرار داده است.

حال برای بخش دوم که اهمیتی برابر و چه بسا بیشتر از بخش اول دارد، یعنی مدیریت سایت و تولید محتوا، می توانید کلیه خدمات و فعالیت های مربوط به مدیریت سایت را به سپنج بسپارید، یا یک نیروی متخصص استخدام و یا از راهنمایی ها و مشاوره های سپنج استفاده کنید.

فراموش نکنید که نداشتن وبسایت بسیار بهتر از مدیریت ناصحیح آن است. پس اهمیت و نقش مدیریت سایت و شبکه های مجازی را جدی بگیرید.